יפעת ברעם

לעמוד הפייסבוק - יפעת ברעם
לשיחה חייגו עכשיו: 052-8629692
כתבות נוספות באתר
הרשמו לקבלת טיפים בשירות ושימור לקוחות ותקבלו בדואר האלקטרוני, פעמיים בחודש, מסרים שיעזרו לכם לקדם את עסקיכם ולשפר את השירות.

* אני מתחייבת לא להעביר את כתובת המייל שלכם ולא לעשות בה שום שימוש מלבד למשלוח הניוזלטר והטיפים.

לקוחות, האם משיבים לכם על משוב?

כאשר שואלים אותי לדעתי, אני מצפה להתיחסות.

חברות רבות למדו להשתמש בסקרי שביעות רצון או משובים ככלי ללימוד,ייעול ואיתור כשלים במערכת. אולם אם דעתי אכן חשובה לאותם עסקים,למה הם לא נותנים לי להרגיש בזה?

כמה פעמים קרה לכם שמילאתם גלויית משוב במסעדה, עניתם לשאלון משוב ששלחה חברת התקשורת במייל או מילאתם שאלון שביעות רצון ארוך בבית המלון בו התארחתם.

נסו להיזכר- בכמה מקרים חזרו אליכם בעקבות המשוב הזה?

הרבה עסקים מבינים כי כדי להראות ללקוחות עד כמה הם ממוקדי שירות, עליהם לבקש משוב. אני רוצה להאמין כי חלקם הגדול אכן מסתכל ובודק את המשובים האלה על מנת ללמוד ולהשתפר. אבל לצערי, רק מיעוטם מבין כי הצדק חייב גם להראות,ולא רק להיעשות.
אם אני, לקוחה לא מרוצה, טורחת וממלאת טופס משוב בו אני מציינת מה הליקויים שפגמו בשביעות רצוני, אני כמובן מצפה שמישהו שם יחזור, יסביר, יתנצל ויפתור בעיות. כשלא חוזרים אלי באותם מקומות, אני חוזרת ושואלת את עצמי האם זרקו את המשוב לפח לפני שמישהו קרא בו, או אולי מיד אחרי.

אז לכם שם בסלקום, נטויז'ן, ישרוטל ולכל בעלי המסעדות המבקשים את חוות דעתי על השירות. אם מטרתכם היתה להראות לי עד כמה אתם שמים דגש על השירות ללקוח, נכשלתם בגדול אם לא חזרתם ללקוחות שאינם מרוצים ! ואגב, גם מילת תודה ללקוח שבע רצון שטרח ומילא את המשוב לא תזיק לתדמית שלכם.

ועוד מילה לחברת אל על

בטיסות האחרונות שלי הועברו גלויות משוב בין כל הנוסעים. העובדה שלא ביקשתם לדעת מי מילא את המשוב (המשיבים כלל לא נשאלים לשמם או לפרטים אישיים) מעידה כי אין לכם כוונה לאתר נוסעים לא מרוצים, לטפל בהם ולהפוך אותם ללקוחות שבעי רצון. אני מודיעה לכם כאן, כי מאחר ואין לכם כל עניין לטפל בי אם תגלו כי אינני מרוצה מהשירות בטיסה, לי אין עניין לשרת אתכם ולמלא עבורכם את המשוב. ככה זה עובד…

דילוג לתוכן